Strúhaný tvarohový koláč

  • warning: Creating default object from empty value in /home/kucharka/public_html/sites/all/modules/fivestar/fivestar.module on line 931.
  • warning: Creating default object from empty value in /home/kucharka/public_html/sites/all/modules/fivestar/fivestar.module on line 931.
Druh jedla: Druh prípravy: Kuchyňa:

Počet porcií: 6
Čas prípravy: 60 min
Ingrediencie:
Cesto: 400g hladkej múky, 150g práškového cukru, 250g margarínu, 1/2 bal kypriaceho prášku, 1 žĺtok, 1 vanilínový cukor, 3 PL kakaa, tuk a múku na vymastenie plechu Plnka: 700 - 900g tvarohu 250g práškového cukru 1 bal. vanilínového cukru 1 PL zemiakového škrobu 3 žĺtky 4 bielky

Príprava:

Múku s kypriacim práškom preosejeme pridáme cukor, margarín, žĺtok, vanilínový cukor a kakao a vypracujeme vláčne cesto, ktoré rozdelíme na 2 polovice a uložíme na 30 minút do chladničky. Na vymastený a múkou vysypaný plech nastrúhame na hrubšom strúhadle jednu polovicu vychladeného cesta, aby bolo pokryté celé dno plechu. V miske vymiešame tvaroh, práškový a vanilínový cukor, škrob, žĺtky a pridáme postupne vyšľahaný tuhý sneh z bielkov. Plnku nanesieme rovnomerne na vrstvu cesta. Druhú polovicu cesta postrúhame na plnku a dáme piecť do vyhriatej rúry na 35-40 minút pri teplote 180 stupňov.


Vhodné pre:
detská oslava, , , svadba, Valentín, Veľká noc, Vianoce,
4.46591
Počet hlasov: 88
Váš hlas: Žiadne
Pridané sasa