Pečený zajac

  • warning: Creating default object from empty value in /home/kucharka/public_html/sites/all/modules/fivestar/fivestar.module on line 931.
  • warning: Creating default object from empty value in /home/kucharka/public_html/sites/all/modules/fivestar/fivestar.module on line 931.
Druh jedla: Druh prípravy:

Počet porcií: 6
Čas prípravy: 60 min
Energetická hodnota: 408 Kcal, 1707 KJ
Ingrediencie:
800g zadného zajačieho mäsa ( chrbát, stehná ), 20g údenej slaniny, 60g tuku, 40g cibule, 10g hladkej múky, celé čierne korenie, vývar, soľ

Príprava:

Mäso odblaníme, umyjeme a osušíme. Slaninu pokrájame na rezance, prešpikujeme ňou mäso a osolíme. Cibuľu pokrájame nadrobno a opražíme ju na rozohriatom tuku. Pridáme celé čierne korenie, pripravené mäso a dáme piecť do horúcej rúry do mäkka, pričom občas polievame vlastnou šťavou a podlievame vývarom. Mäkké mäso vyberieme a rozkrájame na porcie. Šťavu vydusíme na tuk, zaprášime múkou a popražíme. Zalejeme vývarom, dobre povaríme a precedíme. Pečeného zajaca podávame poliateho šťavou s varenými alebo opekanými zemiakmi a brusnicovým kompótom či dusenou zeleninou.


Vhodné pre:
narodeniny, meniny, piknik, barbecue, rodinná oslava, Veľká noc
3.5
Počet hlasov: 4
Váš hlas: Žiadne
Pridané vanda

príloha

výbornou prílohou sú hranolky sprinter alebo Fri´Style-mccain, ale samozrejme nepohrdnem ani zemiačikmi crunchy wedges alebo country potatoes

dobrou prílohou budú

dobrou prílohou budú opekané country potatoes zemiačiky od mccain

Odporúčal by som

Odporúčal by som chrumkavú prílohu v podobe sprinter hranolčekov od mccain