Hrkaný koláč

  • warning: Creating default object from empty value in /home/kucharka/public_html/sites/all/modules/fivestar/fivestar.module on line 931.
  • warning: Creating default object from empty value in /home/kucharka/public_html/sites/all/modules/fivestar/fivestar.module on line 931.
Druh jedla: Druh prípravy: Kuchyňa:

Počet porcií: 6
Čas prípravy: 30 min
Ingrediencie:
Cesto: 4 vajcia 4 kopcovité PL práškového cukru 100 ml teplej vody 100 ml oleja 1/2 balíčka prášku do pečiva - biele cesto: + 4 PL polohrubej múky - tmavé cesto: + 3 PL polohrubej múky 1 PL kakaa Krém: 3 smotany na šľahanie 3 malé konzervy mandariniek 3 bal. vanilkového krému Créme Olé

Príprava:

Cesto: Žĺtky vymiešame s práškovým cukrom dopenista. Potom pridáme vodu, olej. Zmiešame múku s práškom do pečiva (poprípade kakao). Bielky vyšlaháme na tuhý sneh a pridáme do zmesi. Múku postupne pridávame a miešame, aby sa nám nespravili hrudky. Hladké cesto vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech a pečieme na 180 stupňoch cca 20-25 minút.

Krém: Do uzatvárateľnej nádoby nalejeme smotany na šľahanie, pridáme mandarínky so šťavou a puding. Zatvoríme a hrkáme pokiaľ sa suroviny nespoja do krému. Krém rovnomerne natrieme na vychladený korpus a môžme ho poliať čokoládovou polevou.


Vhodné pre:
detská oslava, , , svadba, Valentín, vegetariáni, Veľká noc, Vianoce,
4.85
Počet hlasov: 20
Váš hlas: Žiadne
Pridané sasa